Historie Klubu

Krasobruslařský oddíl ve Strakonicích vznikl v roce 2009, jako iniciativa hokejového trenéra a tatínka dvou holčiček, který chtěl dopřát potěšení z pohybu na ledě nejen hokejové mládeži, ale i něžněji laděným holčičkám. Zkušenosti z prvního roku trénování ukázaly, že ovšem i krasobruslení je obrovská dřina, která hodně bolí - dokonce mnohdy i více než "drsný" hokej s výstrojí a chrániči.

V prvním roce se trénovalo se 2x týdně na ledě a jednou v tělocvičně. Letní příprava probíhala 2x týdně v tělocvičně nebo venku venku. V roce 2010 došlo náše tým doplnil nábor pak na počet cca 23 dítek. Změnil se i počet tréninkových hodin - trénuje se 3 x na ledě a jednou v tělocvičně. V prvním roce trénování byly na ledu přítomny vždy dvě trenérky.

Od roku 2010 jsou děti rozděleny do třech skupin podle výkonnostních a věkových kritérií a na dva tréninky dojíždí trenérky tři a na jeden trénink jsou smíšené skupiny, které vedou trenérky dvě. Trenérsky je vedení krasobruslařského kroužku zajišťováno trenérkami z Českých Budějovic, technické a organizační záležitosti pak obětavě zajišťuje tatínek jedné z holčiček.

Ochraná křídla nad krasobruslaři drží HC Strakonice, jehož je kroužek krasobruslení součástí. K pozitivní změně došlo také v suché přípravě - na zimním stadionu byla vybudována tělocvična a tak děti nemusejí na suchou přípravu přecházet do jiných budov. Současně se podařilo také zajistit malou šatničku pro krasobruslaře. Podmínky jsou tedy téměř ideální, pokroky, které děti za rok trénování udělaly jsou opravdu obrovské a tak nezbývá jen doufat, že vše bude nadále zdárně probíhat a že se případně i dočkáme krasobruslařských úspěchů na oficiálních soutěžích.

Sezóna 2015-2016 byla pro náš klub historicky zatím asi nejvíce vydařená. Zároveň ale také nejnáročnější a nejdelší.

Začali jsme již velmi brzy a to mezinárodním soustředěním v Kravařích za účasti renomovaného německého trenéra Alexe Königa. Tohoto soustředění se zúčastnila Aneta Zwettlerová a Karolína Sekyrová a velmi si jej pochvalovali.

Ostatní závodníci absolvovali suchou letní přípravu, včetně občasných tréninků na ledě v Českých Budějovicích, Třemošné či Rokycanech. V Rokycanech také proběhl krasovíkend, kam se téměř celý oddíl vypravil vlakem.

Sezónu 2014-2015 jsme začali soustředěním v Českých Budějovicích za účasti Tomáše Vernera. Dále jsme pokračovali domácím soustředěním ve Strakonicích, které vedla naše dvorní choreografka Mgr. Lucie Kadlčáková. Soustředění se účastnil i reprezentační taneční pár Kateřina Koníčková a Matěj Lang. Vrcholem letní přípravy bylo každoroční rokycanské soustředění, kterého se zúčastnila většina dětí z klubu.

Bruslařskou sezonu 2011-2012 jsme zahájili hned několika soustředěními. Většina se účastnila soustředění v Rokycanech, někteří byli v Humpolci a všichni se pak společně sešli na soustředění ve Strakonicích, které se konalo poslední srpnový týden. Na každý den byla připravena porce 3 hodin ledu a jedné suché přípravy.

Sezóna 2013-2014 byla zahájena soustředěním v Příbrami, dále pak ve Strakonicích a v Rokycanech. Zapojily se už také už také i malé děti z přípravky a náboru, které to zvládly na jedničku. Premiérově jsme se si také „ošahali“ ISU závody, kam jsme vyslali 4 závodnice. V prosinci jsme uspořádali exhibici na motivy animovaných pohádek a celkem měli 4 vyprodaná vystoupení s velkým ohlasem.

Krasobruslařská sezona 2010-2011 přinesla pro nás mnoho nového. Došlo k zásadní změně našeho statutu - kroužek krasobruslení byl zaregistrován na ČKS jako HC Strakonice a tak se můžeme účastniti oficiálních soutěží.

Letní příprava na sezonu 2012-2013 probíhala tradičně soustředěním v Rokycanech, někteří v Uherském Hradišti a společně pak všichni ve Strakonicích. Od srpna už byly vytvořeny podmínky pro trénování i ve Strakonicích a tak první ledy nové sezony už jsme zahájili o prázdninách.

Zimní stadion